תואר ראשון: כן או לא?

מי מאיתנו לא היה רוצה להצליח ולנהל את העולם? או לפחות חברה מצליחה שתכניס לו כסף? עם זאת, בסופו של דבר לא כולנו מצליחים להגשים את החלום הזה כי זה לא כל כך פשוט. יש מי שיבחר לעשות תחילה תואר ראשון במנהל עסקים ויש מי שישר ינסה את מזלו בתפקידים שונים של מנכ"ל, והאמת היא שאין תשובה אחת לשאלה האם צריך ללמוד או לא. כולנו מכירים את הסיפורים על אותם אנשים שהפכו להיות מוצלחים ועשירים גדולים מבלי שהם למדו וסיומו תואר ראשון, אך כולנו גם יודעים שהשכלה גבוהה יכולה לתרום לא מעט.

מתלבטים מה ללמוד לתואר הראשון? >>

תואר ראשוןמהם היתרונות של השכלה גבוהה?

בין אם אתם חושבים על תואר ראשון במנהל עסקים ובין אם אתם חושבים על תארים ראשונים בתחומים אחרים, כדאי לבדוק במה התואר יכול לתרום לכם. מעבר לכך שהתואר ייתן לכם תעודה שאיתה בסופו של דבר תוכלו להתקבל ליותר עבודות, התואר גם יוכל לגרום לכם להכיר יותר לעומק את התחום שבו אתם רוצים להתעסק. יש משמעות להיכרות מעמיקה עם התחום, בין אם זה כולל את ההיסטוריה שלו ובין אם זה כולל כל דבר אחר, כך שאתם תראו שאחרי לימודים כאלה ההבנה שלכם תגדל.

האם יש משמעות לבחירת מוסד הלימודים?

יש בישראל של ימינו לא מעט מקומות שבהם אפשר לעשות תארים ראשונים ושניים, אך לא בכל מקום נוכל לקבל את הטוב ביותר. חשוב שתבדקו עם עצמכם האם אתם לומדים רק כדי לקבל תעודת סיום או שאתם לומדים גם כדי להעשיר את עולמכם וכדי להיות כמה שיותר בקיאים בתחום. תמיד מומלץ לבחור מוסד לימודים שנחשב למקצועי בתחום שבו אתם רוצים להעמיק, כי כך תצאו מרוצים יותר מהלימודים עצמם.

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

תגובה אחת בנושא “תואר ראשון: כן או לא?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *