יתרונות של חברות השמה

חברות השמה

כשחברות מבקשות לגייס עובדים או שאנשים צעירים ומבוגרים מחפשים עבודה, יש להם אפשרויות שונות, כשאחת האפשרויות היא לעבוד עם חברת השמה שתחבר ביניהם. אספנו מידע בנושא.

לייעל את תהליכי גיוס העובדים

אחד השינויים הגדולים ביותר בשוק העבודה הישראלי בשלושים השנים האחרונות, הוא הופעתן של חברות השמה בתחומים שונים, כולל חברות השמה בתחום ההייטק, אשר נועדו לעזור לחברות לגייס עובדים שיתאימו לתפקידים עבורם הן מעוניינות לגייס עובדים, וכן עבור כל מי שמחפש עבודה.

הרעיון של חברות השמה הוא מאוד פשוט. הן עובדות עם חברות שונות אשר פונות אליהן, הן מפרסמות מודעות דרושים עבור אותן חברות, מזמינות את המועמדים לראיונות עבודה, ואחרי מיון משמעותי, הן שולחות אותם לראיון אחרון אצל החברה אשר מבקשת לגייס עובדים, במטרה שזו תחליט האם הם מתאימים לה או לא.

כפי שנוכל לראות מיד, יש יתרונות רבים לעבודה עם חברות השמה, בין אם זה עבור חברות הייטק או עבור כל חברה אחרת בכל תחום. חשוב להדגיש, שהיתרונות יכולים לבוא לידי ביטוי אך ורק אם מדובר בחברת השמה מקצועית ורצינית.

מה הם היתרונות של חברות השמה?

ראשית, חברות השמה חוסכות למעסיקים זמן רב, הן בכל מה שקשור לפרסום מודעות, ראיונות, מבחנים, וכן בכל מה שקשור למיון בטרם מחליטים את מי לגייס ואת מי לא.

שנית, חברות השמה עובדות עם אנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש שעוזרים להן לראיין בצורה נכונה, לאבחן את המועמדים בצורה חכמה ולמיין בסופו של דבר את המועמדים הסופיים.

שלישית, הרבה פעמים המועמדים שפונים אל חברות השמה, מועסקים דרכן. מה שאומר שהמעסיקים חוסכים לא מעט כסף, לפחות בחודשים הראשונים.

חברות השמה מספקות כמובן גם יתרונות עבור המועמדים. למשל, הן עובדות עם מספר רב של חברות וכך ניתן לנתב את המועמדים למקום שמתאים להם, באופן שיחסוך להם לא מעט זמן. חברות רבות מגייסות עובדים אך ורק דרך חברות השמה, ועל כן המועמדים לא תמיד שומעים ויודעים על המשרות שקיימות בקרב אותם חברות, זה מאפשר ליהנות מאופציות שהם לא הכירו כלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *