אטרקציה ליום גיבוש לעובדים – היום יותר מתמיד

מהן סדנאות גיבוש לעובדים?

פעילות גיבוש לעובדים יכולה להתפרש על פני סוגים ותחומים רבים. פעילות הגיבוש יכולה להיות מותאמת לאופי החברה, לאופי העובדים בה, למזג האויר ולמצב הרוח. הגיבוש יכול להיות כל אטרקציה או פעילות משותפת. החל מדיונים ומשחקי תפקידים מודרכים בתוך חדר הישיבות שבמשרד, סדנאות צחוק, משחקי חברה, דרך פעילות אתגרית בשטח, ספורט קבוצתי  או אפילו נסיעה לחו"ל. ההיצע הקיים הוא רחב ומעניין וניתן לספק לעובדים מבחר רחב של פעילויות, בעלות אופי שונה מדי שנה.

למה לעשות פעילות גיבוש לעובדים?

בימינו, זה לא לחלוטין מופרך ששני עובדים באותה החברה, באותו מרחב, ושבאים במגע יומיומי במסגרת העבודה, לא באמת יכירו אחד את השני או יתקשרו בצורה אישית. המפסידים מחוסר ההיכרות בין העובדים או מחוסר התקשורת ביניהם אינם רק העובדים עצמם. גם המעסיק והחברה בה הם עובדים יוצאים המפסידים מהניכור הזה. כל חברה מבוססת על שיתוף פעולה בין ענפיה, וכל ענף בחברה מבוסס על עבודת צוות ושיתופיות בין עובדיו. ישנם הרבה גורמים אשר יכולים להאט את רמת התקשורת בין העובדים, ובעצם לשים מקלות בגלגלים להשגת המטרה המשותפת. יכול להיות שחלק מעובדי החברה ביישנים יותר מאחרים, העובדים החדשים ירגישו אולי קושי להשתלב בקרב עמיתיהם הותיקים יותר, הפרשי גילאים או רקעים עשויים לגרום לקשיים בתקשורת, ואפילו תחרות, שהיא דבר חיובי, עלולה בסופו של דבר להוביל לחוסר שיתוף פעולה.

והפתרון?

סדנאות גיבוש לעובדים יעזרו למשתתפים להיפתח זה לזה מבחינה רגשית, לעבוד ביחד לפתרון בעיות, ולהכיר בחוזקות וביתרונות שכל אחד בקבצה יכול לתרום. המשתתפים ילמדו "דרך הרגליים" על החשיבות של לקיחת אחריות קבוצתית על הישגים כמו גם על הפסדים. פעילויות הגיבוש יעזרו לעובדים שלכם להכיר בחשיבות רוח הצוות, יתרמו ליחסי האמון והקירבה, וילמדו את העובדים לחתור ביחד לפתרון בעיות ולעבודה משותפת. פעילות הגיבוש לעובדים תסייע למשתתפים להכיר זה את זה, ליצור חברויות, ולעבוד בצורה נינוחה ונעימה יותר גם בעבודה השוטפת, אשר יכולה להיות מונוטונית לעתים.

סדנאות גיבוש – יתרון אישי ולא רק חברתי

היתרון הנוסף של סדנאות גיבוש לצוות עובדים היא החדרת המוטיבציה בכל עובד ועובד. יותר ויותר מחקרים ושאלונים מראים כי אחת הסיבות העיקריות לירידה בתפוקה וביעילות של עובדים היא חוסר מוטיבציה שנובע בין היתר מהיחס בין העובד והמעסיק. חוסר המוטיבציה מוביל להתמרמרות, איחורים, אי עמידה ביעדים ואף יכול להוביל להתפטרויות. תגמול העובדים, מתן "צ'ופרים" בדמות של ימי כיף מהנים, נותנים לעובדים לא רק יום חופש נחמד, אלא גם את התחושה שעבודתם מוערכת ונחוצה, וכי הממונים עליהם אינם רואים את ההשקעה של העובד כמובנת מאליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *