למצוא עבודה בסיוע חברת כח אדם זה לא בושה

עזיבת מקום עבודה לעולם תהיה אירוע קשה ואפילו טראומטי. אף שכל אחד מאלה העוזבים מקום עבודה מקבל את העזיבה בצורה אחרת, ההרגשה הכללית דומה אצל כולם. יש בה דמיון רב להרגשת אובדן בעקבות מוות, חלילה, או פרידה כואבת. ככל שהעובד עבד במקום מסוים זמן ארוך יותר, כך ההרגשה הזאת חזקה יותר. לצורך העניין אין זה משנה אם העובד עזב את מקום העבודה ביוזמתו, פוטר או נאלץ לעזוב בנסיבות אחרות.

מציאת משרה חדשה מטלה ראשונה במעלה

על מנת לצמצם את ההשפעה השלילית של סיום העבודה, רצוי למצוא משרה חדשה במהירות האפשרית. להלן מספר עצות מעשיות שיגבירו את הסיכויים להשתלבות מהירה במעגל העבודה.

בראש וראשונה חשוב לדעת כי הצעת עבודה טובה יכולה להגיע מכל מקום, (כולל גם מחברת כח אדם כמו לפיד כח אדם והשמה לדוגמא), שמחפש העבודה השאיר בה קורות חיים. למרות מה שנהוג לחשוב, חברות כוח האדם בישראל מוצאות חלק ניכר מהמשרות עבור עובדים פוטנציאליים. גם המוכנות של עובדים כאלה לעבוד תקופה מסוימת דרך חברה כזאת עולה, נוכח חוקי העבודה החדשים והשיפור הניכר בתנאי העבודה של העובדים דרך חברות כאלה.

שנית, מציאת משרה חדשה דורשת לעיתים קרובות סוג של פשרה. כל מי שחווה את החוויה הזאת יודע כי גדולים מאד הסיכויים שיהיה צורך להתפשר, הן על השכר והן על התפקיד. למעט מקרים שבהם אדם עזב את המשרה הקודמת שלו ביוזמתו תוך שהוא סוגר הסכם עם מקום חדש, לא רבים הם הסיכויים שמעביד חדש יקלוט אותו למשרה ומעמד דומים לאלה שהיו לו.

מה יכולות חברות כוח אדם להציע

כבר הוזכרה לעיל העובדה שמחפשי עבודה רבים אינם מעניקים לחברות כוח האדם את תשומת הלב הראויה. הדבר נובע, ככל הנראה, מדימוי מסוים שנותר לחברות הללו מהתקופה שהן עסקו בהעסקה או השמה של כוח אדם במשרות זוטרות, בעיקר לעובדים חסרי ניסיון והשכלה מתאימה. נכון להיום מוצעות בחברות הללו משרות יוקרתיות, הן בעמדות ניהוליות והן בעמדות מקצועיות. עם המשרות הללו ניתן למנות משרות שונות, בתחום הכלכלה או התעשייה. לא אחת מציעות החברות הללו גם משרות עו"ד מבוקשות או משרות אחרות בתחום המשפטי.

דבר חשוב נוסף שהחברות הללו מציעות הוא חשיפה למעסיקים רבים בתחומים ייעודיים. חלק ניכר מהחברות הללו מתמחות בתחומים ייחודיים, מה שהופך אותן לערוץ מצוין למציאת משרה חדשה. יש המתמחות בענף המלונאות על היבטיו השונים ויש חברות המתמחות בתחומי הניהול. חברות אחרות מתמחות בתחומי המחשוב וההיי טק.

זאת גם הסיבה שהגשת מועמדות לחברת כוח אדם עשויה להניב משרה שתהיה קרובה ככל האפשר למה שמחפש העבודה רוצה. בלא מעט מקרים קרה שחברות כוח אדם השיגו למחפש עבודה בדרג ניהולי משרה איכותית אף יותר מזו שאותה עזב.

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *