עתירה מנהלית

ערעור מנהלי היה חלק ממערכת המשפט עוד מימי קדם. זוהי דרך לערער על צו או החלטה שקיבל בית משפט. הערעור יכול להיעשות על בסיס כל עילה משפטית, כגון, זכות לפרטיות, זכות לצדק, זכות לשוויון ועוד.

ערעור מנהלי הוא בקשה רשמית לבית המשפט לקבלת סעד ספציפי. לרוב מדובר בבקשת רשות לעשות משהו, או בצו שנדרש לקיים – למידע נוסף כאן.

הערעור הוא מסמך רשמי שניתן להשתמש בו כדי לבקש סוג מסוים של סיוע משפטי. היא ידועה גם כהחלטה מנהלית, שהיא ההסבר הפורמלי כיצד יש להתייחס למבקש על ידי בית המשפט. הערעור המנהלי הינו מסמך משפטי בו מבקש התובע דבר מהנתבעת. על הנתבע להגיב לבקשה תוך פרק זמן שנקבע ובתנאים מסוימים. התיק יכול להיות פשוט או מורכב בהתאם לאופי הבקשה.

איך אפשר להגיש ערעור מנהלי? 

בעבר, תפקידה של ערעור מנהלי היה לסייע לעובד לקבל תשובה רשמית מהמעסיק שלו. כיום היא משמשת גם חברה על מנת לתקשר עם עובדיה ולקוחותיה או עם גורמים נוספים. 

היכולת לפנות לאנשים הנכונים היא מאפיין מרכזי של ערעור מנהלי. זה גם חיוני להיות מסוגל להראות שאתה יכול לעשות מה שאתה אומר.

משתמש יכול להגיש ערעור מנהלי על בעיה מסוימת. הערעור ייבדק על ידי המנהל ואם יאושר, המשתמש יקבל תגובה. הערעור המנהלי הוא סוג של ערעור המוגש נגד מעסיק, שבו טוען העובד כי פוטר שלא כדין. המעסיק יצטרך להוכיח כי העובד פוטר מסיבות שאינן התנהגות בלתי הולמת.

ערעור מנהלי הוא מסמך משפטי שאנשים משתמשים בו כדי לבקש החלטה שקשורה למשפט מנהלי, אפשר לקרוא על הנושא בצורה מקיפה דרך האתר של עורך דין מתן לקר.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved