חוק פיצויי פיטורין

במידה ופוטרתם מעבודתכם או התפטרתם, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא, אם לא תרוויחו מזה כסף לפחות תרוויחו קצת ידע. ראשית כל לפי חוק פיצויי פיטורין, אדם אשר זכאי לפיצויים הוא אדם שעבד לפחות שנה אחת ברציפות או לפחות 60 יום בשתי עונות בשתי שנים רצופות. כמו כן, עובד שעבר למקום עבודה שונה עם אותו מעסיק, רשאי לקבל פיצויים ביום בו סיים את עבודתו במקום הקודם.

יש לשים לב כי במידה והעובד פוטר בסמוך לסיום שנת עבודה, ייתכן כי המעביד מנסה להתחמק מתשלום הפיצויים לפי חוק פיצויי פיטורין. אם המעסיק לא מוכיח אחרת, זו עילה לתביעה. תשלום פיצויים הוא סכום המשכורת האחרונה כפול מספר השנים שעבדתם, במידה ועבדתם לפי שעה תקבלו לפי ממוצע של השעות ב-12 חודשי העבודה שעבדתם, כפול השכר האחרון שקיבלתם לפי שעה. במידה וסוג המשרה שלכם השתנה במהלך השנה, תקבלו פיצויים באופן יחסי בחישוב ממוצע של כל השנה.

התפטרתם? יכול להיות שאתם עדיין זכאים לפיצויים

המעביד שלכם נפטר? אתם זכאים לתשלום פיצויים כאילו פוטרתם. התפטרתם בשל מצב בריאותי לקוי שלכם או של בן משפחה? אתם זכאים לפיצויים. התפטרתם בכדי לטפל בתינוק שרק נולד או בילד שאימצתם וטרם מלאו לו 13 שנה? אתם זכאים לפיצויים לפי חוק פיצויי פיטורין. כמו כן, נשים ששהו לפחות 60 יום בסמוך להתפטרות במקלט לנשים מוכות, גם הן זכאיות לפיצויים למרות שבעצמן התפטרו. עובד שדיווח על הרעה בתנאי העסקה גם ראוי לפיצויים. עובד שהתפטר מאחר ועבר לתפקיד בכוחות הביטחון גם רשאי לקבל פיצויים.

תוודאו את הזכויות שלכם

משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה עמלים לטובת העובד ומנסחים חוקים שיעניקו לכל עובד בישראל את זכויותיו המלאות. חוק פיצויי פיטורין נכתב ב-1963 ומאז נוספו סעיפים ושונו נוסחים. חשוב שכל אחד ואחת מכם יקרא את הזכויות שלו לפי החוק ויוודא כי אכן קיבל את מה שמגיע לו. לעיתים אנחנו חושבים כי אנחנו לא זכאים לפיצויים אך בסופו של דבר מגלים אחרת. כדאי להקדים את המאוחר ולברר מהן הזכויות שלכם לפי חוק פיצויי פיטורין.

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *