מהו אימון עסקי למנהלים?

אימון עסקי למנהלים

להקים עסק, לנווט אותו תוך שמירה על יעילותו, רווחיו ועל מוטיבציה גבוהה בקרב עובדיו, הם אתגר לא פשוט כלל. עסקים וארגונים רבים מתנהלים בצורה שגרתית חסרת מעוף ולעיתים על סף הישרדות קיומית יומיומית. רבים מהם לא מצליחים לפרוץ את גבולותיהם ולא מיטיבים למקסם את משאביהם וכוח האדם בארגון. 

באמצעות אימון עסקי למנהלים ניתן לשפר את הדינאמיקה והתקשורת הבין אישית בארגון, לשדרג את תהליכי החשיבה, לחזק תכונות נדרשות בצוות כגון-יצירתיות, שיתוף פעולה ומנהיגות וכן לתרום לשיפור הביצועים והתפוקות של העובדים והמנהלים. מטרת העל של האימון היא לסייע לעובדי הארגון לשפר את העבודה שלהם על ידי למידה, מיקוד במטרות ותובנות, מתן כלים ומשוב בונה.
האימון יכול להתאים לבודדים בתוך הארגון או לקבוצה מתוכו (מנהלים, צוות זוטר, מחלקה מסוימת וכדומה), מכאן שאימון עסקי יכול להתקיים בפגישות אימון אישיות או בסדנאות קבוצתיות.
האימון מתאים לכל עסק מגדול עד קטן ובכל תחום. מקולינריה, היי-טק, משרדי עו"ד, פרסום, פיננסים, עמותות ועד העסקים הקטנים לדוגמא: הפיצרייה השכונתית. אימון מקצועי וטוב משלב טכניקות רבות של דיונים, ניתוח אירועים, אתגרים או קשיים במקום העבודה ובביצוע התפקיד. המאמן מוביל את המתאמנים לחשוב על פתרונות אפשריים שהיו רוצים ליישם ומגדיר איתם דרכי פעולה אפשרויות להשגתם וליצירת השינוי.

מתנה לבוס

למי זה מתאים?

  • עסקים, חברות וארגונים שמעוניינים לרענן את נהלי העבודה, את ערכי הארגון ואת החזון הארגוני שלהם.
  • כאשר ארגון/ חברה מעוניינים לשדרג את העסק- להציב יעדים פורצי דרך שיובילו למצוינות, לשנות במקצת את החזון העסקי- ארגוני ולמקסם רווחים ושביעות רצון של לקוחות.
  • לעסקים חדשים שמעוניינים בתמיכה, עידוד והכוונה ממוקדת בתהליך ההקמה (הגדרת חזון, חוזקות וערכים, בניית תוכנית פעולה ותקציב וכדומה).
  • כצ'ופר לעובדים בודדים בארגון, שאנו מעוניינים לפתח. לשפר את ביצועיהם, הישגיהם, יעילותם ושביעות רצונם במקום העבודה.
  • לעצמאי שעובד מהבית בעסק משלו ומעוניין לקבל כלים לשיפור העסק, הרחבתו ומקסום רווחיו.
  • כאשר הארגון / העסק על סף קריסה ואנו מעוניינים להציל אותו ולהוביל אותו לצמיחה מחודשת.

 

קיימים מסלולים ותהליכי ליווי שונים בתחום של האימון העסקי. כל מסלול כזה מתמקד בעבודה על כישורים ואתגרים ספציפיים ובהשגת מטרות שונות למשל: סדנאות מנהיגות, סדנאות ממוקדות בחזון עסקי-ארגוני, סדנאות שמתמקדות בסגנונות תקשורת, סדנאות למו"מ מוצלח, שיווק ומכירות, סדנאות מוטיבציה ושחיקה וכדומה.

מזהים את הצורך בעסק/ ארגון שלכם? אם כן, למה אתם מחכים? הגיע הזמן להעיז ולפנות לאימון עסקי….

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *