בני ינאי

בני ינאי – מדוע חשוב לשכור איש מנוסה לתפקידים מסוימים

הרבה פעמים עולה שאלה, האם נכון לבחור עובד צעיר, חסר ניסיון, אך רעב, או שמא נכון לבחור אדם שראה הכל, עשה הכל, יש לו ניסיון, יש לו ידע מקדים, הוא התנסה בשורה של תפקידים ומביא איתו לתפקיד הנוכחי, גם משהו מעבר לכישורים וליכולות הסטנדרטיים.

זו שאלה שהתשובות אליה מחולקות על פי פרמטרים שונים. יש מקרים בהם, אדם צעיר ללא ניסיון, יכול לעזור לנו יותר. מאחר ואנחנו צריכים מישהו שיש לו רעב וסקרנות, כאלה שאין תמיד לאנשים מנוסים שכבר עשו הכל. מצד שני, אם מדובר על תפקיד חשוב, משמעותי, אזי יהיה נכון לבחור אדם עם ניסיון, מישהו שיידע בדיוק איך להשתלב בתפקיד, כמה שיותר מהר.

אם אנחנו מחפשים גורם מקצועי שינהל עבורנו פרויקט או כל דבר אחר מול רשויות שונות, מוטב שיהיה זה איש עם ניסיון כמו בני ינאי, איש שמכיר את התהליכים ויודע כיצד לנהל אותם וכן להתנהל בתוכם. אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בסיטואציה, כזו שלא נוכל להתקדם הרבה, בטח לא בקצב שאנחנו רוצים.

איך בני ינאי יכול לעזור לנו

דוגמא טובה לכך הוא בני ינאי. מדובר על איש מקצועי רציני ומעמיק, איש מקצוע עם ניסיון רב בעבודה מול הרשויות השונות, ואנחנו יכולים לסמוך עליו שיבצע את התהליך שאנחנו מבקשים ממנו, באופן המדויק והאיכותי ביותר.

בעזרת הניסיון שהוא צבר במהלך השנים בתפקידיו השונים, הרי שהוא יכול לבצע עבורנו לא מעט תפקידים, בסדרי גודל שונים, הוא ידע איך להתמודד עם מכשולים ומוקשים שונים בדרך, מבלי שאלה יעכבו ויפגעו בתהליך העבודה. אין ספק שהניסיון שלו עומד כאן לעזר, הן עבורו והן עבורנו כמי שנהנים ממנו.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved