תוכנית עסקית למשקיעים – איך לבנות תוכנית עסקית מנצחת?

משקיעים מחפשים חברות בעלות תוכנית עסקית ברורה ותמציתית. סוג זה של תוכנית עסקית למשקיעים ידוע גם בתור מודל עסקי. מודל עסקי הוא האסטרטגיות, התוכניות והיעדים הספציפיים שחברה צריכה לעקוב אחריהם כדי להגדיל את ההכנסות והרווחיות שלה. משקיעים רוצים לדעת כיצד ייווצרו הכנסות החברה, אילו מוצרים או שירותים היא תציע בעתיד, וכיצד יוכלו להשיג את מטרותיהם. המשקיעים גם מעוניינים לדעת אם האסטרטגיה הנוכחית של החברה היא בת קיימא או לא. מודל עסקי טוב יכול לעזור למשקיע להחליט האם עליו להשקיע או לא להשקיע את כספו בחברה הספציפית הזו.

מה חשוב שיהיה בתוכנית עסקית?

תוכנית עסקית היא מסמך המתאר את האסטרטגיות, התוכניות והיעדים הספציפיים שחברה צריכה לעקוב אחריהם כדי לשפר את ההכנסות והרווחיות שלה. הוא משמש כמדריך למשקיעים כדי לעזור להם להבין את האסטרטגיה או התוכניות של החברה בפירוט. משקיעים לא אוהבים לראות חברות פועלות עם רמת כשירות מינימלית. לכן, הם מצפים שלעסקים יהיו תוכניות עסקיות מוצקות שמתארות באופן יסודי את היעדים הרצויים להם. בנוסף לכך, המשקיעים גם רוצים את כספי ההשקעה שלהם מוגנים מאי ודאות על ידי להקים חברה עם תוכנית עסקית טובה. בהקשר זה, הכרחי שלמשקיעים יהיה את כל המידע הדרוש להם כדי לקבל החלטה מושכלת לפני השקעה בעסקים חדשים. תוכניות עסקיות צריכות לתאר בבירור את המודלים והאסטרטגיות העסקיים שבהם משתמשת החברה, ולפרט את המרכיבים של המודל הפיננסי שלה. 

צעדים ראשונים בפיתוח תוכנית עסקית

פיתוח תוכנית עסקית הצעד הראשון בפיתוח תוכנית עסקית הוא פיתוח קריטריונים חזקים להערכת השקעות פוטנציאליות. לדוגמה, אם אתה רוצה לדעת אם ליזם יש רעיון עסקי נכון, עליך לשאול את עצמך אם יש לו או היא אישורים חזקים וראיות ומידע תומכים אחרים. מחקר זה עשוי להתבצע על ידי קריאת מאמרים בתחום, השתתפות בסמינרים או כנס, או עריכת ראיון עם היזם. יתרה מכך, כדי לקבוע את היעדר מכשולים לפעילות עסקית מוצלחת, אתה יכול להשתמש בגורמים כגון אלה: השגת רווחים קטנים על ידי מכירת סחורה במחיר טוב ניהול משא ומתן עם ספקי תשומות וחומרי גלם הפעלת מומחיות בשטח, או ניתוח שווקים שבהם ברצונך לפעול כיצד תעזור לנו התוכנית העסקית? התוכנית העסקית היא מסמך המתאר את האסטרטגיה העסקית שתפעל על ידי החברה שלך. אם אתה יזם, ישנם יתרונות רבים לתוכנית עסקית כתובה באמצעות חברת ייעוץ לסטארט אפים. זה מאפשר לך: ללמוד על גורמים מסוימים בענף שלך וכיצד הם משפיעים על ההחלטות שלך לגבי השקעות ניתן למדוד הכנסה מהשקעות ספציפיות בהתייחסות להשפעתה על ההכנסות, הרווח הנקי או תזרים המזומנים.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

האם משתלם להשקיע בנדל”ן?

נדל"ן הוא אחד הענפים החשובים בעולם. זה היה חלק מרכזי בכלכלה שלנו במשך עשרות שנים. נדל"ן הוא צורת השקעה שקיימת כבר אלפי שנים. זהו תהליך

קרא עוד»

עתירה מנהלית

ערעור מנהלי היה חלק ממערכת המשפט עוד מימי קדם. זוהי דרך לערער על צו או החלטה שקיבל בית משפט. הערעור יכול להיעשות על בסיס כל

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved