מהו וירוס כופר?

מהו וירוס כופר?

וירוס כופר הפך להיות בשנים האחרונות אחד מהבעיות המרכזיות של לא מעט עסקים וחברות בארץ ובעולם. וירוס כופר מביא למצב שבו כל קבצי המערכת שאתם עובדים עליהם באופן קבוע יוצפנו וכך בעצם אתם לא יכולים להמשיך בעבודה השוטפת של העסק שלכם. כמובן שבמקרה כזה נדרשת מעורבות של אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים על מנת שיוכלו להתמודד עם הוירוס הטורדני הזה, וכמובן יסייעו לכם להחזיר את המחשב למצבו התקין מבלי שתאבדו מידע רגיש.

כיצד מגיע וירוס כופר למחשב?

במרבית המקרים וירוס כופר מגיע למחשב שלכם באמצעות לינק או באמצעות קובץ במייל. ברגע שבו אתם פותחים את הקישור או מורידים את הקובץ למחשב הוירוס נכנס לפעולה. ישנם פעמים שבהם הוירוס יחכה למועד קבוע מראש על מנת לבצע את זממו, לרוב בסופי שבוע כאשר אף אחד לא נמצא על המחשב – דבר שעלול להיות מסוכן מאוד.

במצב שבו וירוס כופר הופעל מרבית קבצי המחשב שלכם יוצפנו, ולא תוכלו להמשיך בעבודה הקבועה שלכם. יש לכך שתי בעיות מרכזיות – הראשונה היא כמובן השבתת העבודה של המשרד ואיבוד של לקוחות והשנייה היא מצב שבו הקבצים הרגישים שלכם עשויים להגיע ישירות לגופים זרים שעשויים להשתמש לרעה בקבצים הללו על מנת לסחוט או לדרוש מכם כופר.

כיצד ניתן להתמודד עם וירוס כופר?

תשלום הכופר אמור להיות מבחינתכם המפלט האחרון ומצב שבו אין לכם ברירה אחרת מלבד תשלום הכופר. אולי במחשבה ראשונה זה נדמה לכם כמו הפתרון היעיל ביותר, אך אסור לכם להיכנע לסחטנות שכן זה עלול לחשוף אתכם בעתיד למצב שבו ימשיכו לתקוף את המחשבים שברשותכם.

באמצעות עבודה מקצועית ומיומנת של אנשי מקצוע בתחום מחשוב ענן לעסקים ניתן יהיה לבדוק האם קיימים למחשב גיבויים ברחבי הרשת, כך שיהיה ניתן לשחזר את הגיבוי האחרון טרם כניסתו של וירוס הכופר למחשב שלכם. כך יהיה ניתן בצורה מסוימת לחזור לעבודה שוטפת וגם כמובן למגן את המחשב ואת הרשת הארגונית מפני חדירה נוספת של וירוסים מכל סוג – בין היתר גם כניסה של וירוס כופר נוסף שעלול להציב אתכם בבעיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *