מה עושים במקרה של תאונת עבודה?

תאונת עבודה

תאונות עבודתו קורות לצערנו בכל יום, כאשר תאונות עבודה יכולות להיות פציעות קלות אך כאלה שיכולות להפריע למהלך העבודה, או תאונות קשות יותר שעלולות להוביל למחלות קשות ונכות שמשביתה את העובד לזמן רב, או לכל תקופת החיים.

בשל כך חשוב לדעת מה עושים במקרה של תאונה עבודה וכיצד ממשים את הזכויות המגיעות לכם מהמוסד לביטוח לאומי, ממקום העבודה ובמיידה וישנם ביטוחים – גם מחברות הביטוח.

אז מהו עושים במקרה של תאונת עבודה?

כאשר אתם חווים תאונת עבודה יש לנקוט בצעדים הבאים:

תיעוד התאונה – כדי להתחיל בהליכי תביעה מול ביטוח לאומי, מול מקום העבודה ומול הביטוחים הפרטיים: חשוב לאחר קבלת טיפול רפואי לבצע תיעוד של פרטי התאונה. את התיעוד מבצעים דרך טפסים לתיעוד תאונת העבודה ודיווח שעליהם להיות נגשים בכל מקום עבודה. עוד ניתן למצוא טפסים מסוג זה באתר של ביטוח הלאומי. בדוח תתבקשו לתאר את התאונה, להחתים עדים לתאונה ואת מנהל העבודה ובעל העסק.

תיעוד כל הטיפולים – כאשר את מקבלים טיפול רפואי בין אם בזמן התאונה לבין אם לאחריה – חשוב לבצע תיעוד של כל ההליכים הרפואיים משמע: קבלת עותקים של המסמכים הרלוונטיים לנושא תאונת העבודה שלכם כולל ימי המחלה שקיבלתם וחוות דעת מקצועיות.

קבלת חוות דעת מרופא מומחה – לפני שאתם ניצבים מול הועדה הרפואית שתקבע לכם דרך המוסד לביטוח לאומי, חשוב לקבל חוות דעת מרופא מומחה אודות הפציעה שלכם, הפגיעה שנגרמה והיכולות התפקודיות שלכם. בכך תוכלו להעלות את הסיכויים שלכם לקבל אחוזי נכות גבוהים ובכך פיצוי הולם.

סיוע של עורך דין אבדן כושר עבודה – לפני שאתם מתחילים בתהליך התביעה ובמקרה של  קושי בקבלת הפיצויים והזכויות שלכם מהגופים שאותם אתם תובעים, חשוב לקבל סיוע של עורך דין אבדן כושר עבודה. עורך דין כזה יוכל לסייע לכם בכל הקשור לקבלת פיצויים, לקביעת מועד לוועדה רפואית, הגדלת אחוזי הנכות וקבלת פיצוי הולם אודות הפגיעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *