הכי פשוט וקל, וכולם מורווחים: שוברים לעובדים

שוברים לעובדים

כיום ישנה מודעות מאוד גבוהה לכל הנושא של מתנות לעובדים. לא רק מתנות לעובדים. גם ימי גיבוש לעובדים ועוד שלל צ'ופרים שכל מנהל עסק יודע כי עליו לספק לעובדים שלו. מדובר בהשקעה שהיא לעיתים גדולה מהבחינה הכספית אך כל אחד יודע כי אם הוא ישקיע בעובדים שלו, הוא הראשון שירוויח מהדבר. כי העובדים יהיו הרבה יותר מרוצים, הם יעריכו את בית העסק שמפרגן להם ועל כן הוא גם ייתן ויעניק מעצמו הרבה יותר. כשאר עובד נותן את מלוא כוחו ומרצו ומשקיע את כל כולו לעבודה, הרי שהתוצאה תהיה צמיחה ונסיקה של בית העסק למקומות גבוהים הרבה יותר.

איך מצ'פרים את העובד?

כאן עולה הדילמה, איך מצ'פרים את העובד? מה באמת ישמח אותו? מה יגרום לו להעריך את בית העסק וישכנע אותו להשקיע בו יותר? קראו בהרחבה.

כאן יש לנו הרבה מאוד אפשרויות. החל ממתנות וכלה בימי נופש. אך נדמה כי הדבר שהיה מקובל מאז ומתמיד והוא עדיין קיים ומקובל גם היום אלו הן המתנות לעובדים.

אך כאן יש לנו הבדלים מהותיים בין מה שהיה בעבר לבין מה שיש לנו היום.

אם בעבר יכלו המעסיקים לרכוש כמעט כל מוצר המיועד לבית או לשימוש אישי והעובד היה מאושר ושמח, הרי שהיום זה כבר ממש לא כך. היום ממש קשה לקלוע לטעמם של העובדים. כי לכל אחד טעמו האישי, כל אחד רוכש לעצמו ובעצמו את המוצרים הדרושים להם ואת החפצים שהם צריכים ולמעשה לא נשאר מה לתת להם כמתנה.

שוברים לעובדים – המתנה האולטימטיבית לכל אחד

כאן נכנסים לתמונה שוברי המתנות, ראו שוברים לעובדים. אלו הפכו להיות המתנות הכי שווה והכי משמחות. למעשה כיום נדמה כי זו המתנה הכי מקובלת והכי רווחת בקרב וועדי העובדים כאשר כל אחד שמח ליהנות מהאפשרות לצאת לחנות ולבחור לעצמו את המתנה הכי מתאימה לו כאשר הוא לא צריך לשלם על המתנה הנבחרת. כי יש לו את השובר שקבל ממקום העבודה. זו גם הזדמנות לבחור מוצר מפנק שהעובד לא מפרגן לעצמו בדרך כלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *