יתרונות של עבודה מועדפת

עבודה מועדפת

לאחר המתנה מרובה שהשירות הצבאי יסתיים לו הגיע הרגע המרגש בו שבים להיות אזרחים מן השורה, ובתור כאלה ניתן להתחיל את החיים ולעשות מה שרוצים, ללא אישור מדרג בכיר יותר.

רבים מן המשתחררים הטריים מבלים את הזמן הקרוב שלאחר השחרור בטיולים שמדגישים את תחושת העצמאות הגדולה וחלק אחר ממשיך אל עבר הלימודים האקדמיים על מנת שלא לבזבז זמן נוסף ולקדם את הקריירה.

למעשה, מרגע השחרור ועד לתקופה של לנה יכול כל משתחרר משירות מלא להיכנס אל עבודה מועדפת ולצבור את 150 הימים הנדרשים במהלך של מינימום שישה חודשי עבודה כאשר כל יום עבודה בן שש שעות לפחות, על מנת להיות זכאים לקבל את המענק של עבודה מועדפת למשוחררים מהצבא או משירות לאומי.

למידע נוסף על עבודה לחיילים משוחררים באתר של מועדפת בעיר

סוגי עבודות המוכרות בתור עבודה מועדפת

  • תחנות דלק – כל עבודה למעט מוכרן.
  • אתרי בניה – כל עבודה למעט עבודת פקידות.
  • בית מלון – מלצרות, בריכה, עובד ביטחון, משק בית, שטיפות כלים.
  • אתר גידול חקלאי – כל עבודה בלתי מקצועית למעט עבודת פקידות.
  • מפעלי תעשייה – כל העבודות הבלתי מקצועיות למעט פקידות.
  • בתי מלאכה – מסגרות, ריתוך, חשמלאות,מכונאות, חייטות, גזרנות ותפירה.
  • טיפול באנשים עם מוגבלויות.
  • עבודה בבית אריזה.(חקלאות)

טיפים נוספים בתחומי התעסוקה:

מהם היתרונות של עבודה מועדפת?

מענק עבודה מועדפת – זהו היתרון הבולט והעיקרי אשר גורם למשוחררים רבים לגשת לכל אחד מהעיסוקים הרשומים מעלה, כאשר לאחר תקופת עבודה יחסית קצרה מקבלים מענק שהוא סכום כסף לא מבוטל אשר יכול לשמש את החייל המשוחרר לכל מטרה שירצה. מדובר בסך של 9550 ₪.

משכורת בנוסף למענק – בזמן בו עובדים על מנת לקבל את המענק מקבלים כמו כל עובד אחר את השכר עבור העבודה המבוצעת, כך שמדובר ברווח כפול מהעבודה עצמה ומן המענק אשר מקבלים לאחר שצוברים את מספר הימים הנדרש בעבודה מועדפת.

בנייה של קריירה – כניסה אל עבודה מועדפת בתחום שמעניין היא דרך לקבל הכשרה במקצוע בו מעוניינים להמשיך ולעסוק בעתיד ובכך להתחיל ולבנות את העתיד המקצועי ללא דיחוי. עם הכסף של המענק ניתן להשתמש עבור הרשמה אל לימודים אקדמיים ולצבור את לימודי החומר יחד עם עבודה וניסיון הנצברים בפועל.

איך מקבלים את המענק?

לאחר שעומדים בכל הקריטריונים הנדרשים שמפורטים גם בביטוח לאומי, ממלאים את הטפסים הספציפיים עבור מענק עבודה מועדפת ומצרפים את כל החומר הנדרש, כאשר יש לשלוח את הטפסים עד כשנה מרגע סיום הצבירה של ימי המענק. במידה והכל התבצע בצורה תקינה, ביטוח לאומי שולח את התשלום ישירות לחשבון הבנק תוך כשבועיים ממועד קבלת הטפסים.

 

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *