הסימנים שיאותתו לך לעשות הסבת מקצוע

כל אדם, בכל עבודה, חווה תסכולים וקשיים שונים. כולנו מתעוררים מדי פעם בתחושה שהגיעה העת לעשות שינוי דרסטי. אבל בדרך כלל היום הקשה עובר, רגע המשבר חולף, והחיים נמשכים ללא שינוי. אנשים בוגרים מבינים שאי אפשר לפעול על בסיס רגשות וגחמות והם ממתינים ליום המחר בתקווה שהדברים יוארו באור בהיר יותר.

העבודה אינה מתאימה לנו יותר

אבל לפעמים התחושה אינה חולפת. השעות נוקפות, הימים עוברים והאדם ממשיך להתמודד עם תחושות קשות. איך תדעו שהגיע הרגע שבו אתם חייבים לעצמכם שינוי אמיתי ועמוק, אשר ישנה את הדברים מן הקצה אל הקצה? אף אחד לא צריך להמשיך למשוך בעול של עבודה שנואה ומקצוע לא הולם אך ורק על בסיס כוח ההתמדה וההרגל. תחושת האושר והשלמות שלנו קשורה לבלי הפרד בעבודה אשר תופסת את מיטב שעות היום ואת מרבית שנות חיינו.

חשוב לדעת שלא חייבים להחליף עבודה שנואה אחת בעבודה שנואה דומה לה. לעולם לא מאוחר מדי לשינוי מהותי ועמוק. אתם יכולים לשנות את החיים שלכם מן הקצה אל הקצה, כל מה שצריך זו החלטה נחושה ויכולת תכנון טובה. למשל, בימינו קיימים אקדמאים רבים שבוחרים לעזוב את עבודתם ולעשות הסבה להוראה. הם עוזבים משרות מכניסות ומתגמלות לטובת משרה שתעניק להם ערך מוסף ותחושת שליחות. מה הטעם לשבת בכלוב של זהב? חפשו את הכוח לפתוח את הדלת ולצאת לדרך חדשה.

מתי הגיע הזמן להסבה?

ניתן למנות כמה סימנים אשר אמורים להדליק אצלכם אור אדום, ואשר יסייעו בזיהוי הרגע המתאים לבחירה בהסבה מקצועית:

  • כאשר אתם חשים תחושת ייאוש וחוסר רצון להגיע לעבודה שבוע אחר שבוע, יום אחרי יום, לאורך תקופה ממושכת. אדם שמאושר בעבודתו לא מאושר בהכרח בכל רגע ורגע, אבל באופן כללי הוא חושב על העבודה בתחושת התלהבות ועניין, ולא בתחושת מחנק וייאוש. כאשר העבודה מתסכלת ברמות עמוקות כל כך מדובר בסימן מטריד.
  • כשהשעמום חונק אתכם ושינוי לא נראה באופק. זה הרגע לחשוב: האם קידום יעזור? אם הייתי עושה את התפקיד של הבוס, האם היה לי טוב יותר? אם התשובה היא כן, כדאי לפעול לקידום ולשינוי במקום העבודה עצמו או להחלפת מקום העבודה. אבל כאשר אין כל תקווה לעניין ואתגר גם בהמשך הדרך – כנראה שהתחום שאתם עובדים בו אינו מתאים לכם.
  • כאשר המשכורת אינה גורמת לכם אושר. אדם יכול לקבל את התנאים הטובים ביותר, אבל להרגיש שהוא מוכר את עצמו ואת חירותו בתמורה למשכורת נאה. נסו לשאול את עצמכם האם משכורת כפולה תשפר את הרגשתכם… אם התסכול שלכם אינו קשור לכסף הוא כנראה קשור לתחום העיסוק עצמו.

כאשר בעיות פיזיות מתעוררות בשרשרת, והן קשורות רגשית בחוסר רצון להגיע לעבודה. אולי הגוף שלכם מאותת לכם שהגיע הזמן לשינוי, ומעביר לכם מסר שהנפש עדיין אינה בשלה לקבל. הקשיבו לגופכם ואל תתנו לתסכול לפגוע בבריאותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *