טיפים לביקורת מס

טיפים של רואה חשבון בזמן ביקורת מס

עקב הגרעון התקציבי והחלטת רשות המיסים להגביר את המאבק בהון השחור, אם יש לכם עסק חשוב שתדעו כי יתכן מאוד שמבקרים של מס הכנסה יבואו בהפתעה לערוך בעסק שלכם ביקורת מס. המבקרים הללו מגיעים בזוגות והם מבקשים לבדוק את המסמכים שקשורים לעסק כגון: מזומנים בקופה, פנקסי חשבונות, פרטי בנק, הסבר על הפעילות העסקית והיקף העסק ובעליו ועוד. על כל עסק לקבל הנחיות מדויקות מרואה החשבון להתנהגות הולמת ומתאימה במקרה של ביקורת מס בעסק וזאת בכדי שהביקורת תעבור  בשלום.

עצות להתמודדות עם ביקורת מס בעסק

כל רואה חשבון יכול לתת לכם טיפים יעילים להתמודדות עם ביקורת מס  בעסק שלכם. חשוב מאוד שרואה החשבון יכין אתכם מראש לביקורת ויסייע לכם להבין כיצד מתנהלים בצורה נכונה במקרה של ביקורת מס. הנה כמה טיפים שכדאי לזכור:

ראשית כל, אם מבקרי מס מגיעים לעסק אין צורך להיכנס לפניקה. יש לסגור את בית העסק ולארח את המבקרים בצורה יפה ונעימה.

חשוב לדעת כי למבקרים יש זכות לבצע ביקורת בכל מועד ובעל העסק או עובדי העסק אינם רשאים לסרב לקבל אותם ועל כן, חשוב שתתנהגו בצורה נכונה וראויה כאשר המבקרים מגיעים.

במידה ולא ימצאו ליקויים על ידי המבקרים, חשוב לבקש מהם שיציינו זאת בצורה מפורשת בגוף הדוח וכן, יש לבקש עותק מכל טופס שנרשם.

חשוב לענות תשובות ברורות ונכונות לשאלות של המבקרים ולא לנסות לשקר או למרוח אותם. אם השאלה מסובכת או שאינכם יודעים כיצד לענות עליה מחשש שתסתבכו, כדאי מאוד שתגידו שהביקורת מלחיצה ועל כן אין לכם תשובות מדויקות.

משרד רואי חשבון בבינימינה ממליצים כי חשוב מאוד להתנהל בצורה רגועה ולתת למבקרים את כל המידע שהם מבקשים.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

ספירת מלאי

ענף הקמעונאות עבר שינויים טכנולוגיים אדירים בעשורים האחרונים. הופעת המסחר האלקטרוני ואתרי קמעונאות מקוונים, דחפה חברות קמעונאיות לאמץ טכנולוגיה. עם זאת, חברות מעטות עדיין משתמשות

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved