סובלים מקרע לברום? על הטיפולים הזמינים

סובלים מקרע לברום? על הטיפולים הזמינים

לברום מאופיין במראה טבעתי, רקמת סחוס הסובבת סביב שקע הירך. חשיבותו רבה בשמירה על רקמת סחוס שברקמת הירך פנימה ושימור טווח תנועה של המפרק. אם אתם סובלים מקרע, סביר להניח שאתם מחפשים טיפול. קרע בלברום ירך גורם מגבלה בתנועה, קושי תפקודי וכמובן גם כאבים באזור הירך, מפשעה, לעיתם בהקרנה לגב ועוד. 

האם פיזיותרפיה יכולה לעזור 

לאחר שמאבחנים קרע לברום, נהוג להציע תחילה טיפול לא פולשני, כלומר שמרני. מכיוון שהכאב מעורב בתהליכים דלקתיים, שיכוך כאבים ונוגדי דלקת מהווים פתרון חשוב. במידה והכאב רב, ניתן לטפל בזריקות. במקביל, מנסים לשקם את האזור ולשפר את טווח התנועה באמצעות פיזיותרפיה. הרגע שבו כדאי להתחיל בטיפול מהסוג הזה תלוי באבחנה הרפואית המדויקת. רק אם הפיזיותרפיה לא הועילה דיה, מקובל לעבור לפתרונות כירורגיים. 

ארתרוסקופיה לתיקון קרע לברום

בשיטה המודרנית לתיקון קרע לברום ניתן להשתמש במכשירי טיפול זעירים. אין צורך לבצע ניתוח רגיל, כאשר כמה נקבים זעירים יכולים להספיק. מכניסים מכשירי טיפול זעירים וארתרוסקופ, המצלם את מקום הטיפול. 

בזמן צילום הלברום וזיהוי אופי הקרעים, יזהה אורטופד מומחה ברכיים ספורט עד כמה ניזוק המקום. במידה והפגיעה מינורית למדי, ניתן לבצע תפירה, שתחזיר את יכולת התפקוד וטווח התנועה. במידה והנזק מפושט יותר, ניתן לנקוט בשיטה אחרת, של שחזור. הרופא יוכל להציע טיפולים מקובלים, כגון שימוש בשתל עצמי או שתל מתרומה. לאחר שחזור הרקמה, יש לתפור אותה ולעגן אותה לצורך שיקום יכולת התפקוד והתנועה של המפרק. 

עד כמה הניתוח יעיל 

לאחר הניתוח צפוי המטופל לעבור תהליך של שיקום והחלמה. לאחר פיזיותרפיה ומעקב, לרוב, ניתן לחזור לפעילות רגילה ואפילו לפעילות ספורטיבית, בטווח זמן של כחצי שנה או יותר (בהתאם למורכבות הטיפול).

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved