חרדה חברתית במקום העבודה ומה הקשר לרפואה סינית?

כח אדם בחברות

ישנן תופעות נפשיות שונות שעלולות לגרום לכל אחד מאיתנו לתפקד בצורה פחות טובה מאשר מה שהוא מצפה או יכול, ואחת מהתופעות הללו היא תופעת החרדה החברתית (Social Anxiety Disorder). אצל כל אחד מאיתנו חרדה חברתית יכולה להתבטא בצורה אחרת, כי יש אנשים שאצלם מורגשת החרדה על ידי סימפטומים פיזיולוגיים כמו דופק מהיר, יובש בפה וכדומה, ולעומתם, יש אנשים שאצלם המצב מורגש יותר על ידי סימפטומים נפשיים.

האם ניתן לטפל בחרדה באמצעות רפואה סינית? בהחלט – במיוחד אם אתם מגיעים בראש פתוח לטיפול כזה.

בין הסימפטומים הנפשיים העיקריים אפשר לציין תחושות של מועקה ולחץ, ואין כל ספק שתחושות כאלה יכולות להכביד על האדם שסובל מחרדה ויכולות לגרום לו לא ליהנות כלל מכל האירוע החברתית שבו הוא נמצא.

דרכי התמודדות שונות

לא קל לאבחן חרדה חברתית, וזאת כיוון שיש לה רמות שונות, והיא באה לידי ביטוי באופנים שונים ובסיטואציות שונות אצל כל אחד הסובל מהתופעה. כל אחד יכול להיות חרד מבחינה חברתית ברמה כזו או אחרת, ואצל כל אדם ההשלכות יכולות להיות שונות. יש אנשים שאצלם החרדה כל כך חמורה עד כי הם כלל יימנעו מכל מפגש חברתי ומכל מקום שיש בו אנשים, ולעומת זאת, יש אנשים שאצלם החרדה היא ברמה יותר נשלטת.

כדאי לדבר על הדברים

אין ספק שאחת מהדרכים הטובות שבהן אפשר לפעול כדי להתמודד עם חרדה כזאת היא על ידי כך שמדברים על הנושא ועל ידי כך שלומדים יותר ויותר על הנושא, ובכך פורום לחרדה חברתית יכול לעזור. הפורום הזה יכול לעזור גם במובן שהוא יכול לגרום לאנשים שיש להם חרדה מסוג זה להבין שהם אינם לבדם, כי יש עוד אנשים רבים אחרים כמותם שסובלים מאותה התופעה. בסיכומו של דבר כל אחד מהסובלים מחרדה חברתית צריך לבדוק מהי הדרך שהכי מתאימה לו להתמודדות עם התופעה ומה יכול לגרום לו להרגיש הקלה גדולה יותר.

לפרטים נוספים על חרדה חברתית, בקרו באתר של goodays. באתר תוכלו למצוא פרטים נוספים על התופעה, למלא שאלון בנושא ולבדוק האם אתם בעצמכם סובלים בחרדה חברתית, וכן גם הצעות לדרכי טיפול.

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *