תשלום חובה של הביטוח הפנסיוני למנקה – למה זה חובה?

 

לא מעט אנשים מעסיקים מנקים, בין אם זה בבית הפרטי ובין אם זה בעסק שלהם. זה חוסך להם זמן, חוסך מהם טרחה, מאפשר להם ליהנות מתהליך ניקיון יסודי ונכון, וכך הם יכולים להתפנות לדברים אחרים, חשובים יותר מבחינתם, בין אם זה בבית או בעסק. 

כל מי שמעסיק מנקה, זכר או נקבה, בבית או בעסק, צריך לדעת שאף על פי שלעיתים תהליך העסקה של העובדים הוא שונה במובנים מסוימים מאשר עובדים אחרים, בין אם זה בגלל שהם לא מועסקים מדי יום ובין אם זה מסיבות אחרות, עדיין המעסיק מחויב לבצע פעולות שונות אשר מקובלות בכל העסקה של עובדים. למשל, הוא מחויב לשלם להם ביטוח פנסיוני. 

כלומר, אם אנחנו בוחרים להעסיק מנקים בבית או בעסק, עלינו להקדיש זמן וכסף לרכישת ביטוח פנסיה למנקה ולהפריש אליו סכומי כסף מסוימים, על פי חוק, במטרה שהוא יוכל להשתמש בו ביום מן הימים. 

למה זה חשוב ומדוע זה חובה?

צריך לומר, על פי חוק, כל מי שמעל גיל 20-21 ועובד כחוק, חייב לקבל קרן פנסיה. רק מי שנמצא מעל גיל פנסיה ומקבל כבר קצבה, איננו זכאי לכך. התשלום לקרן יתבצע בערך של 18.5 מגובה השכר החודשי, כאשר המעסיק זכאי לקזז שליש מתוך זה משכרו של העובד. 

זה חשוב מאחר וזה הכסף בעזרתו העובד יוכל לפרנס את עצמו ביום בו הוא יצא לפנסיה. המדינה קבעה שזה יהיה חובה, בשביל שאותם עובדים, כולל מנקים ומנקות, לא יצטרכו לחסוך כסף משכרם וכן לא יצטרכו להיות לנטל על בני משפחתם או על המדינה. כך יוצרים תהליך הרבה יותר איכותי ונכון מבחינה חברתית.

על מנת לקבל את כל המידע המקיף בנושא תוכלו להיעזר באפליקציית Workito – תשלום בקליק לעובדי משק הבית שלך

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

מופע קרקס ליום גיבוש

מופע הקרקס הוא סוג של בידור שניתן להשתמש בו לגיבוש עובדים. מופע קרקס הוא צורה נפוצה של יום אימונים במקום העבודה. מטרת מופע הקרקס הזה

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved