פיתוח מנהלים למצוינות

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות וארגונים שולחים את העובדים המוכשרים שלהם ומנהלים לסדנאות פיתוח מנהלים. המטרה של אלו היא לעזור לאותם עובדים לפתח את היכולות הניהוליות שלהם ואת היכולת להתמודד עם מצבים רבים המאפיינים מטלות שונות של מנהלים. מאמר זה יסביר מהו פיתוח מנהלים.

 

פיתוח מנהלים והתאמה

יועץחשוב לקחת בחשבון כי כל ארגון מתמודד עם מצבים שונים בצורה שונה מארגונים אחרים. לכן, סדנאות פיתוח מנהלים לעובדים של ארגון ספציפי חייבות להיעשות לאחר הכנה מקדימה עם אותה חברה וגיבוש סדנא המתאימה לצרכיה. ההכנה לתוכנית מנהלים חייבת לכלול את הדברים הבאים:

  • צרכים- כל ארגון צריך לפרט מהי המטרה שלו בשליחת המנהלים אל סדנת פיתוח לקהל יעד של מנהלים.
  • ותק- האם מדובר על קבוצת מנהלים ותיקים אשר כבר גיבשו לעצמם מיני טקטיקות להתנהלות עם העובדים שלהם וספקים שונים או שמדובר על מנהלים צעירים אשר זה עתה נקלטו אל החברה וזקוקים לכלי עזר שונים.
  • שינוי- חשוב לוודא האם החברה עברה שינוי כלשהו בשנה האחרונה או עתידה לעבור שינוי כלשהו, כמו למשל הטמעת מערכת ארגונית חדשה או כל שינוי אחר ומשום כך החברה מעוניינת שהמנהלים יצאו אל סדנת פיתוח מנהלים ייעודית.
  • מנהיגות- בחינת הכלים והשיטות בהם משתמש המנהל אל מול התנסות בכלים שונים ושיטות אחרות. פעמים רבות מנהלים נעולים בדפוס ניהולי אוטומטי וכאשר מתחולל שינוי או שהם חשים כי הם אינם מצליחים להשפיע על העובדים שלהם בצורה ניכרת הם אינם יודעים מה לעשות. סדנת פיתוח מנהלים יכולה לשים דגש על נושא.

 

מכשירים מחדש את המנהלים

חשוב להבין כי יש סדנאות שונות בתחום ניהול ומטרתן אחת- פיתוח של מנהלים בתחומים שונים, אם בתחום ניהול הצוות, אם בתחום ניהול של ישיבות והעברת חומרים בצורה תמציתית ומובנית, אם בכל הקשור אל פיתוח התקשורת הבינאישית של המנהל עם עובדיו ועוד. אמנם קיימת אותה גישה קלאסית אשר טוענת כי כל מנהל נולד עם כשרון לניהול ומנהיגות טבעית, אך עדיין מנהל יכול להשתפר ולהשיג תוצאות טובות יותר, קרי, להגדיל את הכנסות החברה על ידי שימוש בכלים שונים אותם הוא למד בסדנאות שונות.

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *