הפרעות קשב וריכוז – גם בקרב מנהלים

חשוב לקחת בחשבון כי יש שיטות טיפול רבות להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז וחשוב מאוד להתאים את שיטת הטיפול לגילו, רמת החומרה, השכלתו ואופיו של אותו אדם או ילד שסובלים מהפרעות אלו. מאמר זה יגולל בפני הקוראים מספר שיטות שיכולות לעזור בצורה משמעותית.

המאמר האדיבות ציפי כץ, מומחית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז.

טיפולים על ידי מומחים

חשוב לקחת בחשבון כי הצעות לשיטות טיפול שונות לאדם הסובל מבעיית הפרעות קשב וריכוז יעשו על ידי מומחה בתחום. המומחה יוכל להתחיל ולהתאים סוגי טיפול שונים רק לאחר אבחון מדויק של הבעיות. תוכנית הטיפול תמיד תיבנה באופן אישי לכל מטופל ומטופל ובהסתמך על האבחנה, טיפולים שונים שנעשו, גיל ועוד. המטרה של כל מטפל היא שכל שיטת טיפול או שילוב של כמה גישות וטיפולים שונים המותאמים לילד או למבוגר יביאו לידי שיפור משמעותי בכל הקשור אל התפקוד והתחושה של אותו ילד.

הפרעות קשב וריכוז- שיטות טיפול

יש שיטות טיפול רבות המיועדות לטיפול בילדים שסובלים מהפרעות ריכוז וקשב, אך חשוב מאוד להבין כי כל ילד הוא עולם שלם  וככזה חשוב מאוד שכל הקשור אליו יילקח בחשבון טרם התאמת הטיפולים השונים. חלק מסוגי הטיפולים הם:

  • אימון קוגניטיבי התנהגותי לבעיית הפרעות קשב וריכוז- כאן עיקר העבודה היא על שינוי של סוגים שונים של הרגלי חשיבה, לימוד טכניקות שונות של הרגעה/תראפיה, הילדים לומדים שינוי התנהגות. כל אלו יכולים להוביל לתוצאות נפלאות אצל הילד שעיקרן מיקוד במטרה, בניית תבניות מובנות שבסביבתן הילד חש מוגן, ניהול נכון של זמנים, עבודה על הדימוי העצמי ועוד.
  • שיטת רביב- כאן מדובר על שיטה מיוחדת שעיקרה אימון של המוח. השיטה הנוירו קוגניטיבית שמה דגש על גירויים למוח, תרגולים שונים לאימון המוח ושליטה בגלים של המוח.

אלו הן רק חלק מזערי משיטות הטיפול, שילוב השיטה האינסטרומנטאלית וטכניקות אימון המיועדות לקהל יעד של הפרעות קשב וריכוז הובילו גם הם לתוצאות יפות.

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *