כך תיתנו מענה אנושי בכל עת ללקוחות שלכם

אתם מנהלים עסק ורוצים לא לאבד אף אחד מהלקוחות שפונים אליכם? רוצים להצליח לגייס לקוחות חדשים? אם כך, אחד מהדברים שלהם אתם צריכים לדאוג זה שתמיד יהיה מענה אנושי לכל מי שמתקשר אליכם.

זה לא משנה אם מחפשים אתכם ואת השירות שאתם מציעים לפנות בוקר או לקראת הלילה, כי בכל מקרה אתם יכולים להיות בטוחים שהלקוחות שלכם מצפים שתענו להם. העולם שבו אנו חיים הוא מאוד תחרותי, ולכן גם אתם, כמו הרבה מנהלי עסקים אחרים, לא יכולים להרשות לעצמכם לא לתת מענה בכל רגע לכל אחד שמתקשר אליכם. השאלה הגדולה היא איך עושים את זה בצורה הטובה ביותר.

מענה בכל עת

אם הייתם מעסיקים אנשים במשמרות שונות לאורך 24 שעות היממה, זה היה עלול לעלות לכם הרבה יותר מידי כסף, ולכן האפשרות הזאת היא לא אפשרות ריאלית. לעומת זאת, אם תיפנו לחברה מקצועית שעוסקת במתן פתרונות מהסוג הזה, אתם תוכלו גם לתת מענה אנושי בכל עת וגם לא להוציא על כך הון עתק. חברה כזאת יכולה לבנות טקסט מיוחד שיהיה סוג של מענה בדיוק עבור העסק שלכם, כך שבסופו של דבר הלקוח כן ימצא תשובה ומענה בכל עת שבה הוא יחפש אתכם.

השקעה משתלמת

חשוב להבין שאומנם יהיה עליכם לשלם לחברה החיצונית שתיתן לכם את שירותי המענה האנושי, אך יחד עם זאת, לא מדובר על מחיר גבוה מידי, ומעבר לכך, זו בפירוש השקעה בעתיד העסק. אתם תראו שאם הלקוחות שלכם, והלקוחות הפוטנציאלים, יוכלו לקבל מכם מענה בכל עת, למעשה תצליחו כך להגדיל את חוג הלקוחות ותוכלו להגדיל את העסק. התחרות על כל לקוח היא גדולה וכדאי שתתחילו לעמוד בקצב שלה!

באתר beeper תמצאו מידע נוסף על מענה אנושי לעסקים

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *