הקשר בין משאבי אנוש לכח אדם

עורך דין תעסוקה

משאבי אנוש הוא תחום ניהולי בארגון, תחום זה פונקציונאלי ותורם לתועלת הניהול בארגון בעזרת כח אדם. בתחום משאבי אנוש יש יחסים בין מעביד לעובד כאשר לכל אחד מהם אינטרס זהה שמשרת כל אחד ומטרותיו האישיות. בכדי שגוף מסוים יפיק תוצאות טובות ורווחים, המעביד והעובדים צריכים לישר קו בניהם ולהיות רתומים יחד לאותה מטרה. בכדי להפיק תועלת, על משאבי אנוש למצוא את כח אדם הטוב ביותר והמתאים ביותר לתפקיד,זהו הגרעין להצלחה.

איתור כח אדם

בכדי לאתר כח אדם בהתאם לאופי המשרה, בעל המשרה שולח בקשות ספציפיות ותנאים מסוימים לרף הקבלה למשרד משאבי אנוש. האחרונים בוחנים היטב אלו תכונות וניסיון המשרה דורשת וכך מסננים וממיינים את כח אדם ששולח אליהם קורות חיים. לאחר סינון המועמדים, הם נקראים לשיחה אישית עם אנשי המשרד של משאבי אנוש. על ידי שיחה קצרה ניתן לקבל רמזים לגבי רמת האינטליגנציה של המועמד וניתן להבין אם הוא רהוט מספיק בשביל המשרה הנדרשת ויש לו את כל התכונות שמתאימות לאופי המשרה.

ראיון אישי

לאחר שנעשה סינון רחב מימדים, משרד משאבי אנוש שולחים לבעל המשרה את קורות החיים של המועמדים הטובים ביותר ומתארים כיצד התרשמו מכל מועמד. בעל המשרה בוחן היטב את המועדים לפי קורות החיים והמידע שנמסר לו וכך בוחר מספר מועמדים לראיון אישי. בראיון האישי המועמד צריך להרשים את האדם שבוחן אותו על ידי ידע נרחב בנושא המשרה, שיחה רהוטה ומעניינת ואישיות כובשת. ברגע שנבחר האדם הנכון עבור המשרה המבוקשת, מוסרים למשאבי אנוש כי המשרה אוישה ויש להוריד אותה מהרשימה.

עקיפת סמכויות

כח אדם בכל חברה בדרך כלל לא בא במגע ישיר עם בעלי החברה, אלא רק אם הוא במעמד גבוה בחברה והוא עובד מולם. בכדי ליצור קשר עם בעלי החברה יש לעבוד דרך המנהל האישי ואסור בהחלט לעקוף סמכויות. במידה ולאחד העובדים יש בעיה מסוימת עם המנהל האישי שלו ואין באפשרותו ליצור עימו קשר על הבעיה הנוכחית, הוא רשאי להתייעץ עם משאבי אנוש של החברה שגייסו אותו לעבודה. משאבי אנוש אחראים לגשר בין העובד למעסיקיו ולעזור לו בפיתרון כל הבעיות הניצבות מולו במהלך העבודה.

לסיכום

כח אדם הוא למעשה המימד הכי חשוב לקיומה של חברה או לקיומו של מפעל, כח אדם מרוצה ומסופק הוא כח חיובי להתנהלות החברה או המפעל. מקום עבודה שבו יש עובדים ממורמרים ולא מרוצים מהמשרה שלהם, התוצר יהיה דומה. על כן חשוב מאוד לפקח על העובדים ולדאוג לכל מחסורם. להיות להם לאוזן קשבת ולנסות לפתור בעיות כל עוד הן קטנות וניתנות לגישור. האינטראקציה בין משאבי אנוש לכח אדם הכרחית מאחר ומשאבי אנוש הם אלו אשר אמורים לדאוג לכל הקשור בזכויות העובד. תוכלו לקרוא מידע נוסף על משאבי אנוש באתר בפורטל המצוין hrus – קריאה מהנה!

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *