איך מוצאים סייעות לגן ילדים

סייעת בגן ילדים

אחת העבודות המבוקשות ביותר כיום, הן סייעות לגני ילדים. כל מי שנכח בישראל במערכת הבחירות האחרונה, זוכר בוודאי את שלטי החוצות שעסקו בסייעת שלישית בגן.

לא במקרה עלתה דרישה כזו, שכן בלא מעט גנים יש כמות עצומה של ילדים אך מספר נמוך, יחסית, של סייעות. מה שמוביל לידי כך שכל סייעת בגן ילדים צריכה לתת תשומת לב לכמות גדולה של ילדים, דבר שהוא לא פשוט ולא תמיד אפשרי.

בישראל אומנם אפשר ללמוד את המקצוע, שכן ישנם קורסים שונים שמכשירים להיות סייעות בגני ילדים. מדובר על קורסים בהם לומדים כיצד לעבוד עם ילדים, מה הם המיומנויות להבנת הילד, תקשורת עם ילדים, עבודה בצוות ועוד. קורס זה מתאים לכל מי שמעוניין או מעוניינת לעבוד בגן ילדים או בכל מסגרת חינוכית אחרת בו שוהים ילדים עד גיל שש. אך למרות זאת, לא פעם קשה למצוא סייעות, בעיקר כשמדובר על גני ילדים שאינם נמצאים במרכז הארץ.

צריך לזכור, שאין זה מספיק לשכור את שירותיה של סייעת לגן או מטפלת לילדים שסיימה קורס בתחום, אלא שהיא צריכה גם להיות עם ניסיון, אמינה, נעימה ובעלת תקשורת טובה, הן עם ילדים והן עם הצוות שעובד איתה. מאחר והיא מופקדת על ילדים, הרי שעליה גם להיות בקשר טוב גם עם ההורים ולא רק עם הילדים. מכאן שיש גורמים נוספים שיכולים להשפיע על העסקתה, מה שהופך את התהליך למורכב יותר.

כיצד מוצאים סייעות לגני ילדים בצורה חכמה?

אופציה אחת, היא לפנות אל מוסדות שעורכים קורסים בתחום ולנסות לגייס דרכם בוגרות שלהם. כך אפשר ליהנות מאפשרות להכשיר סייעות צעירות וכן לקבל סטודנטיות אשר זה עתה סיימו את הלימודים בתחום, החומר טרי אצלן בראש והן מעוניינות להשתלב בתחום במהרה.

אופציה אחרת היא דרך אתרי אינטרנט, לוחות אשר מציעים אפשרות לפרסם מודעות דרושים בתחום. כך אפשר להגיע לקהל רחב של סייעות צעירות אשר מחפשות עבודה. זה אומנם דורש זמן וסבלנות, אך בהנחה סבירה, שיש לא מעט סטודנטיות אשר מעוניינות להשתלב במקצוע, סביר להניח שהמבחר יהיה גדול.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *