איך לשכנע אנשים?

לא פעם קורה שאנחנו מדברים אם אנשים ומתווכחים איתם. כאשר אנחנו נמצאים במחלוקות אם אנשים אחרים אנחנו רוצים לשכנע אותם שאנחנו צודקים (ושהם טועים). השאלה היא איך לשכנע אנשים שאנחנו צודקים?

בשביל לגרום לאנשים לראות שאנחנו צודקים אנחנו צריכים לוותר על הניסיון להראות להם שהם טועים. כדאי לנו להראות לאנשים שכמו שאנחנו צודקים גם להם יש טיעונים נכונים וששני טיעונים אלו לא נמצאים במסלול התנגשות אלא בחפיפה.

על ידי כך שנהיה יצירתיים מאוד ובטוחים בעצמנו נוכל לשכנע כל אחד שאנחנו צודקים. יצירתיות תאפשר לנו לשמור על ראש פתוח וגם לקבל את הדעות של האנשים איתם אנחנו מתווכחים. כך למשל אם אנחנו רוצים לשכנע לקוח פוטנציאלי שאנחנו צודקים וכדאי לנו לרכוש מאתנו את המוצר שלנו כדאי לנו לעשות זאת לא בתוקפנות אלא על ידי העלאת רעיונות. באופן דומה אם אנחנו מתווכחים עם בן או בת הזוג שלנו על חינוך הילדים כדאי לנו להראות להם בדרך חיובית שאנחנו צודקים ולא על דרך השלילה.

איך לשכנע אנשים – לעשות אתנו עסקים?

איך לשכנע אנשים לעשות אתנו עסקים? שכנוע של אנשים לעשות אתנו עסקים דומה מאוד לשכנוע של אנשים להיות אתנו בקשר חברתי. בשני המקרים אנחנו צריכים לעורר אמון וביטחון אצל האדם השני. כאשר אנשים סומכים עלינו קל להם יותר להיות אתנו בקשר (עסקי או חברתי). דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו בשכנוע של אנשים הוא כנות. אם אנחנו רוצים לשכנע אנשים שאנחנו רוצים להיות איתם בקשר אנחנו חייבים להיות כנים איתם. הכנות תעורר את האמון של האדם השני ותגרום לו לבטוח בנו. ניתן לומר שכל שיטת שכנוע צריכה להתאים באופן מיוחד למשכנע ולמי שמשכנעים אותו.

מידע נוסף על שכנוע, תמצאו כאן

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *