ייעוץ עורך דין פלילי על גניבה ממעסיק

ייעוץ עו"ד

גניבה ממעסיק, תאמינו או לא היא עבירה אשר מתבצעת כמעט כל יום, בין אם מדובר בגניבה של כסף, מסמכים, ציוד ועוד. כיום מואשמים בגניבות ממעסיקים מאות אנשים ביניהם מנכ"לים, עד עובדי שומה זוטרים כמו גם פקידי בנק ומוכרים בחנויות, ואכן המגוון של האנשים הגונבים ממעסיקים מגוון ונרחב.

גניבה ממעסיק עלולה להתרחש עקב מעש נקם או מרמור, היא יכולה להתקיים עקב מצוקה כלכלית, כמו גם בהעדר רגשות אחריות כלפי מקום העבודה, כאשר אין זה משנה מהי הסיבה: גניבה שכזאת במידה והיא עולה בערכה על 1000 שקלים, עלולה להוביל להגשת כתב אישום ועונשי מאסר.

מה עושים אם הואשמתם בעבירה פלילית מסוג זה?

במקרים שבהם הואשמתם בגניבה ממעסיק, חשוב בראשית להבין האם באמת ביצעתם את העבירה, אם היא התבצע בתום לב או שאתם מודים באשמה ולאחר חשבון נפש יש להתייעץ עם עורך דין פלילי ברמת גן למשל לגבי הדרך שבה אתם יכולים לפעול על מנת להגן על עצמכם במידה והואשמתם או נחקרתם בנושא.

כאשר תתייעצו עם עורך דין פלילי תוכלו להבין כי עבירה מסוג זה פוגעת בערכים כמו כיבוד רכושו של האחר כמו גם פגיעה באמון של המעסיק – מה שהופך את העבירה לחמורה בעיני בית המשפט.

עם זאת עורך דין מקצועי וטוב יוכל לנסות להוכיח את הסיבות לעבירה, לנסות להסביר לבית המשפט מדוע היא נעשתה למנות את הסיבות השונות כמו גם את מערכת היחסים של העובד והמעביד, תוך הבאת ראיות חדשות שיוכלו לשפוך אור על המעשה ובכך להקל על הנסיבות.

ההשלכות של עבירת גניבה ממעסיק

חשוב לדעת כי השלכות של גניבה ממעסיק לא נגמרות רק בהגשת תלונה במשטרה והגשת כתב אישום ולאחר מכן קבלת עונש, אלא שגניבה ממקום העבודה מאפשרת במידה והוכח כי המעשה נעשה למעסיק לפטר את העובד ללא תשלום פיצויים, היא תכריח את העובד להחזיר את הכסף שגנב למעסיק, כמו גם שהיא תגרור מפח נפש והמון בעיות בחיי היום יום.

עונשי מאסר בגין עבירה כזאת מתחילים מ 3 שנות מאסר עד 7 שנים ומעלה וזאת כמובן התאם לגודל העבירה. בשל כל אלה חשוב כבר היום לבחור עורך דין פלילי טוב שיוכל לספק לכם ייעוץ בגניבה ממעסיק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *