איך מתמודדים מול ביטוח אובדן כושר העבודה?

איך מתמודדים מול ביטוח אובדן כושר העבודה?

אחד הביטוחים החשובים ביותר שאנחנו מחזיקים ברשותנו, ללא צל של ספק, הוא ביטוח אובדן כושר עבודה. מדובר על ביטוח שמטרתו לספק לנו פיצוי כסף במידה ואנחנו לא יכולים לעבוד עוד בעבודה שלנו, במקצוע שלנו. 

לפני שנסביר כיצד ביטוח אובדן כושר עבודה פועל ואיך אנחנו יכולים לממש אותו, עלינו להבין תחילה את המשמעות של אובדן כושר עבודה באופן כללי, באילו מצבים זה קיים ואיך אנחנו מוכיחים מצב שכזה. 

ההסבר הוא מאוד פשוט, אובדן כושר עבודה מוגדר כמצב בו אדם איננו יכול לעבוד במקצוע שלו בגין נכות פיזית או נפשית באופן קבוע (קיים גם מצב של אובדן כושר עבודה זמני, כתוצאה מתאונה או סיבה אחרת ואז מקבלים פיצויים נמוכים יותר). מצב זה יכול לקרות בגין מחלה, תאונה, פיגוע או מכל סיבה אחרת. 

על מנת להגיע למצב כזה, הרי שצריך להוכיח אחוז נכות מסוים שמלמד שאכן אין לנו אפשרות לעבוד במקצוע שלנו, גם אם אנחנו יכולים לעבוד במקצועות אחרים (שכן לא הוכשרנו אליהם וסביר להניח שלא נוכל ליהנות מאותה משכורת ואותם תנאים). 

כיצד פועלים מול חברת הביטוח?

באופן טבעי, כשאנחנו רוכשים פוליסה ביטוח אובדן כושר עבודה, אנחנו נרצה לממש את הפוליסה בעת הצורך, לעומת זאת, חברת הביטוח תרצה לעשות כל מה שנדרש בשביל שלא נוכל לממש אותה או לפחות לא תהיה מוכנה לספק לנו את מה שמגיע לנו על פי הפוליסה. 

לכן, אנחנו צריכים איש מקצוע, עו"ד אובדן כושר עבודה שמתמחה בדיני ביטוח, להציג את כל הנתונים וההוכחות שאכן איבדנו את כושר העבודה שלנו ואנחנו זכאים לממש את הפוליסה כפי שהיא, בשביל שנוכל לקבל את הפיצויים הנדרשים בין אם זה באופן חד פעמי או חודשי. 

 

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

סדנאות

זה מאמר על חשיבות הסדנאות. הוא דן כיצד הם עזרו לאנשים ולחברות בדרכים שונות. הוכח שהם עוזרים לאנשים לצאת מאזורי הנוחות שלהם וליצור קשרים חדשים

קרא עוד»

עיצוב לוגו – למה זה חשוב

לוגו הוא מרכיב חשוב שצריך להיות קיים בכל חברה. הוא צריך לייצג את החברה ואת מוצריה. לוגו טוב יכול לעזור להגביר את המודעות למותג של

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved