דיני עבודה ותיקון 190 לחוק מס הכנסה

בכל מקום עבודה חלים על מעסיק חובות בכל הנוגע לתנאי העובד. דיני עבודה נועדו להגן על זכויות העובדים בכל עבודה והם מורים להעניק לעובדים תנאים נוספים מלבד שכר בלבד, על מנת לשפר את איכות חייהם ולהתייחס אליהם כאל בני אדם, שמצבי הרוח שלהם והתחושות שהם חווים במקום העבודה משפיעים ישירות על איכות עבודתם. לכן יש צורך לדאוג לאיכות חייהם על ידי מתן מענקי חופשות, ימי מחלה ועוד. כל אלה מעוגנים יחד למאגר דיני עבודה המחייבים את המעסיק להעניק לעובדיו את כל אלה ועוד.

דיני עבודה

דיני עבודה מסדירים את יחסי העבודה בין עובד למעביד, ארגון עובדים למעביד, או ארגון עובדים לארגון מעבידים. דיני העבודה מספקים הגנה על זכויות העובדים ומסדירים את חובות העובד וחובות המעביד בעת יצירת יחסי עבודה בין השניים. בחוקי המגן בדיני העבודה מודגשת החובה להעניק לעובד תנאים מינימליים החל מרמה מסויימת, כמו למשל אורך ימי העבודה או שבוע העבודה, דמי חופשה ומחלה, שכר מינימום, גיל עבודה וכו', מרבית חוקים אלה מחייבים את שני הצדדים, כאשר גם העובד עצמו לא מורשה לוותר על התנאים האלה, להם הוא זכאי במסגרת עבודתו. בישראל ישנו תחום שלם המתמחה בכל הקשור לדיני העבודה ויחסי עובדים ומעבידים ברמה המשפטית, מדובר בבתי הדין לעבודה.

תיקון 190

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה תקף החל מתחילת שנת 2012 ובו נכללו שינויים משמעותיים בענייני המיסוי על חסכונות לצרכי פנסיה. בתוך תיקון 190 נכללים השינויים השונים, כמו למשל פטור מסים, פטור קצבת שארים ועוד. מטרתו העיקרית של תיקון זה היא לתקן (כפי שמשתמע משמו) אי סדרים שנוצרו בעקבות תהליכים קודמים הקשורים ישירות להפרשות פנסיוניות. בעבר לפני התיקון לא היו כללים קבועים למתן פטורים על קצבה והתקרה הייתה נמוכה יותר מאשר לאחר התיקון. התיקון נועד בעיקרו להקל על תנאי הפורשים והפנסיונרים באמצעות הטבות ופטורי מס שונים ולשפר אותם ברמה גבוהה.

אין ספק שבמצב הכלכלי הנוכחי, כל תיקון יתקבל בברכה, אפילו אם התועלת שנפיק ממנו תהיה מזערית.

מאת: אבי פרידמן

אבי פרידמן עוסק בתחום משאבי האנוש מעל 10 שנה, ושמח לחלוק עמכם מהידע והנסיון שלו במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *