ריהוט משרדי

ריהוט משרדי

פעמים לא מעטות, נדרש הצרכן, בעל עסק הפועל ממשרד להשלים את בחירתו של ריהוט משרדי המתאים לצרכיו. לעתים, זה קורה משום שהמשרד חדש וזה פשוט שלב בתכנונו, ולעתים עובדי המשרד כבר מרגישים את הבלאי של הריהוט הקיים, שבהחלט מבשר על הצורך בהחלפתו. אז מה אתם צריכים לדעת כדי להבטיח שהרהיטים שלכם יתאימו לשאיפות במשרד? מה צריכות להיות השאיפות במשרד מהרהיטים שלכם? במאמר זה נספק את כל המידע שצריך לדעת לפני שנגשים לתכנון ריהוט משרדי כנדרש.

סוג ומבנה הרהיטים

כל בעל משרד מתחיל ממבנה הרהיטים, בוודאי כשמדובר ברכישה ראשונה. ברכישה שנייה ומעלה, שמטרתה להחליף ריהוט משרדי בלוי, המידע על המבנה כבר אינו נדרש כי הוא ידוע, ומה שמתרחש הוא החילוף בלבד. אבל במשרד ראשון אתם בהחלט צריכים לתכנן את מבנה הרהיטים בהתאם לגודל החדרים ולמיקומים שלהם, לדעת איפה תרצו למקם את עמדת המזכירה ומהן מגבלות הגודל של השולחן וכוננית התיוק שלה, איפה אתם – כמנהלי המשרד תרצו לשבת, היכן ימוקמו העובדים, איפה יתנהלו הישיבות, ועוד. בהתאם לכל אלה יש לבחור בריהוט מתאים המבוסס על מידות החדרים המתוכננים.

גיבוש הצביון הבסיסי של הרהיטים

לכל רהיט, צביון בסיסי המאפיין אותו. ניתן לזהותו על פי הצבע ומאפייני בסיס לצדו. למשל רהיט עץ, ובפרט אם זה עץ מבוקע (עם כתמים שחורים על רקע חום כהה) או עם גילופים, מעידים כי הצביון הוא אותנטי בעוד רהיטים שחורים, כסופים, לבנים ואפורים הנם מודרניים. לכל בעל משרד העדפה שונה באשר לצביון הריהוט המשרדי עליו הוא מבקש להתבסס. לכן, בחירת ריהוט משרדי בהתאם לצביון מוגדר היטב תהווה בסיס מצוין להמשך הדרך.

גיבוש העיצוב של הרהיטים

העיצוב, שלא כמו הצביון אשר מבוסס בעיקר על צבע, מכיל גם פרטים צורניים שעל הצרכן להכיר היטב. למשל, כסא או שולחן עם רגליים עגולות בצורת גליל, או ארון שהידית שלו היא ידית קשת – יבשרו, לרוב, כי לפניכם רהיט בעיצוב כפרי, בעוד כונניות וארונות ללא ידיות (או מלבניות), שולחנות וכסאות מלבניים מודגשים וכד' יסמלו את העיצוב הבורגני. העדפה עיצובית ניתן לשייך לצביון ולהיפך ניתן לקבוע למשל כי שולחן בצבע עץ, על אף שזה סמל האותנטיות, ייראה בורגני ולא כפרי, למשל.

פרספקטיבת הרהיטים

הפרספקטיבה היא אולי הנושא החשוב ביותר בבחירתם של פריטי ריהוט משרדי כי היא לא סוגרת לכם רק מידות אלא גם מראה ויזואלי. למשל, אם ידוע לכם שהחדר בו אתם מטפלים מאד קטן, ובקושי מכיל מקום לעמדת כסא ושולחן, הדבר הכי פחות טוב שאתם יכולים לעשות הוא לבחור פריטים עבים: למשל, שולחן שעל אף כיה הוא קטן באורך וברוחב שלו, מכיל פס קדמי עבה. בדרך זו אתם יוצרים בליטה מגושמת ובהחלט מיותרת. הדבר עובד גם הפוך: בחדר מאד גדול, בחירת שולחן דק ללא אמירה עוצמתית עיצובית תהפוך אותו לעקר וחסר. לכן, למידות העובי הקדמיות יש משמעות: גודל החדר ביחס ישר. אל תתעלמו מכך.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved