מצבת כח האדם – הדבר החשוב ביותר לכל עסק

כח אדם

כח אדם היא הגדרה לכל העובדים במקום מסוים. כמעט בכל מפעל, עסק גדול ומקום עבודה המכיל אנשים רבים יש אדם הממונה על מחלקת כח אדם. במקומות עבודה רבים מעסיקים אדם בעל תואר במשאבי אנוש שיודע כיצד לנהל את המחלקה בצורה מקצועית ויעילה.

איפה רואים מצבת כח אדם בישראל?

  • בשירות הצבא יש אגף כח אדם. בראשו קצין בדרגת אלוף שיחד עם קצינים ואנשי סגל אחרים מנהל את מערך כח האדם של הצבא. אגף זה מווסת את המתגייסים לשירות צבאי, הוא זה שמנהל את הטיפוח בפרט ובצד האנושי של הצבא.
  • בכל בית חולים, קופת חולים, בנק, משרדי ממשלה ובסקטור הפרטי יש מחלקת כח אדם האמונה על גיוס כח אדם חדש, משלוח עובדים להשתלמויות, קורסים וכנסים. העברת עובדים ממחלקה אחת לשנייה על פי צורכי המקום.

במקומות עבודה קטנים, שמספר המועסקים בהם לא מצריך מחלקה ועובדים מיוחדים מסמיך המנהל את אחד העובדים לעסוק גם בתחום כח האדם. לרוב אדם זה נשלח להשתלמות חיצונית על מנת לקבל מושג ודרכים לעשות את התפקיד.

מה ההבדל בין המגזר הציבורי לפרטי?

יש הבדל בין ניהול מחלקת כח אדם במגזר הפרטי לבין המגזר הציבורי. במגזר הפרטי יכול כל בעל עסק לקבוע את תנאי העבודה, התקדמות העובדים והעלאת השכר. במגזר הציבורי יש נוהל קבוע לכל המשרדים ולכל עובד יש דרגה בהתאם לפרמטרים קבועים. במגזר הפרטי יכול בעל עסק למנות כל עובד להיות באיזה תפקיד שהוא ירצה לעומת המגזר הציבורי שלכל תפקיד מרמה מסוימת חייב לצאת מכרז אליו יכולים לגשת כל מי שחושב שהוא מתאים לתפקיד.

האם כח אדם וחברות כח אדם קשורות גם לעלייה לישראל?

לפני כשני עשורים, כשהעליות מברית המועצות ואתיופיה היו בעיצומן, ורבים מבין העולים חיפשו עבודה החלו להיפתח חברות כח אדם שתיווכו בין מחפשי העבודה למפעלים והמשרדים השונים. החברות עשו סקרים בשוק איפה נדרשים עובדים ושלחו לעבודה אנשים על פי הרשימות שלהם. ההפרש בין התשלום שהועבר לחברה מהמפעל לבין שכרו של העובד היה רווח החברה.

עובדים שהגיעו מחברות אלו לא נמנו על העובדים הקבועים של המפעל אלא רק לאחר כמה חודשים במידה ובעל החברה קלט אותם כעובדים מן המניין. רובם המשיכו להיות עובדים של חברות כח האדם, מה שנקרא עד היום "עובדי קבלן". לאחר שחוקק חוק הסיעוד נפתחו חברות המעסיקות מטפלות שנשלחות לעבוד בבתי קשישים, חולים או בעלי צרכים מיוחדים. חברות כח אדם אלו הן בקשרי מעסיק עובד והן אלו שמשלמות למטפלות את שכרן, בדרך כלל שכר מינימום.

על פי חוקי המוסד לביטוח לאומי חייבת כל חברת כח אדם  המעסיקה מטפלות שנשלחות לבתי הקשישים לעבור קורס מטפלות והשתלמויות כדי להבטיח טיפול נאות ומקצועי. חברות כח האדם מבצעות את הקורסים באמצעות אנשי מקצוע שלהם או חיצוניים. בכל שנה מוציאות חברות כח אדם אלו דו"ח לביטוח לאומי עם שמות המטפלות שעברו קורס, מספר שעות הלימוד והתוכן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *