ראיון עבודה

מה חשוב לדעת על ראיון עבודה

אחד הדברים החשובים בתהליך חיפוש עבודה הוא ראיון עבודה. עבור רובנו מדובר על מעמד מורכב שמייצר לא מעט מתחים. הסיטואציה שבה אנחנו יושבים מול מעסיק ונדרשים להוכיח את עצמנו היא מראש לא פשוטה ולכן אין פלא שלא מעט אנשים מוצאים את עצמם פעם אחר פעם נכשלים במעמד של ראיונות עבודה. יש כמה כללים שחשוב להכיר לפני שניגשים לראיון עבודה והנה הם לפניכם.

שיחה עם המעסיק הפוטנציאלי

ראשית חשוב להבין: ראיון עבודה הוא בעצם שיחה ביניכם ובין מעסיק פוטנציאלי שבה אתם והוא בוחנים את האפשרות של עבודה משותפת. כשמסתכלים על ראיון עבודה באופן כזה יורד משקל משמעותי מהמתח שנילווה לסיטואציה. זכרו שכמו שהמעסיק 'בוחן' אתכם כך גם אתם בוחנים אותו. משום שהרעיון הוא לבדוק את מידת ההתאמה הרי שאם תהיו אותנטיים ואמיתיים במידה מסוימת תגדילו את הסיכוי להתקבל משרה הנחשקת.

במסגרת הכנה לראיון עבודה חשוב לבדוק מהם הפרמטרים שישנו את חוקי המשחק מבחינתכם באותו ראיון עבודה ואותם להדגיש בפני המעסיק באופן אגבי וללא מאמץ מיותר. משרה בתחום המכירות למשל תחייב להציג כושר ביטוי ושכנוע, חשבו מראש מה אתם רוצים להגיד ונסחו כמה משפטים שיעבירו את המסר.

סימולציה

במקרה שמדובר על ראיון עבודה לאחר תקופה ארוכה שבה לא התראיינתם מומלץ לערוך כמה סימולציות כדי לשחרר מתחים. ערכו רשימה של שאלות ובקשו מחבר או מכר לראיין אתכם כדי שתוכלו להגיע נינוחים ומוכנים לראיון.

הופעה

כרטיס הביקור שלכם הוא ההופעה החיצונית. הקפידו להגיע לראיון לבושים בבגדים נקיים שיחמיאו לכם. רצוי לבחור בגדים בצבע בהיר שמשדרים אמינות במידה רבה וכן להקפיד על מראה מוקפד ומסודר.

מה התכונה השלילית שלכם?

כל ראיון עבודה כולל שאלות על תכונות האופי שלכם, ניסיון העבר, נקודות חולשה, נקודות חוזק. הכינו מראש רשימה של תכונות חיוביות ושליליות שיאפשרו לכם לענות בנינוחות. חשוב לשים לב אילו תכונות תרצו להבליט בהתאם לסוג המשרה, כך למשל, אם אתם מתראיינים למשרת שירות לקוחות תכונה כמו חוסר סבלנות בוודאי תהיה לכם לרועץ, אולם אם אתם מתראיינים למשרת מנהל בכיר בחברת הייטק ייתכן שחוסר סבלנות יתפרש כתכונה חיובית היות שהיא נתפסת כחיובית עבור מנהל.

שאלו שאלות!

נהוג לחשוב על ראיון עבודה כעל דבר חד צדדי, אולם אין זה כך. זכותכם ואף חובתכם לשאול שאלות, להתעניין במשרה, להעלות תהיות כי כל אלו ו למעסיק אתם מעוניינים, מתעניינים ואף יכולים לתרום למקום העבודה בזכות השאלות שתשאלו. בנוסף, מותר ורצוי לשאול שאלות על תנאי ההעסקה, השכר והחוזה.

שתפו את הפוסט עם חברים

מאמרים נבחרים מהבלוג שלנו

ספירת מלאי

ענף הקמעונאות עבר שינויים טכנולוגיים אדירים בעשורים האחרונים. הופעת המסחר האלקטרוני ואתרי קמעונאות מקוונים, דחפה חברות קמעונאיות לאמץ טכנולוגיה. עם זאת, חברות מעטות עדיין משתמשות

קרא עוד»

בפורטל משאבי אנוש וכוח אדם תמצאו את כל המידע הנחוץ לכם על זכויות עובדים, עסקים ועוד.

  • 9758431 - 08
  • פנחס ספיר 8, נס ציונה
  • 17:30 - 09:00
© 2019 All Rights Reserved