כח אדם

כח אדם

חברת כח אדם הינה חברה חשובה ביותר עבור כל עסק גדול או קטן אשר מבקש למצוא עובדים חדשים לשורותיו. עבור מי שאינו מכיר במה בדיוק מדובר, נציין שחברת כח אדם מחברת בין צרכי תפקיד לבין כישוריו של עובד, אך להבדיל מחברת השמה אשר מחברת בין השניים וממשיכה לדרכה, הרי שחברת כח אדם היא המעסיקה הישירה של אותו עובד, כלומר היא זו שאחראית על תנאי הרווחה ועל תנאי התשלום והשכר, וזאת לאורך תקופה של שלושה חודשים, וזאת כי חברת כח אדם מראש מחפשת עובדים עבור תקופות קצרות.

הזדמנות פז

לצד העובדה שחברות כח אדם מחפשות עובדים עבור תקופות קצרות, גם לא מעט עובדים שמבקשים תנאי העסקה ממושכים נעזרים בשירותי החברה, וזאת כי ידוע שלעיתים בתום שלושת החודשים הראשונים החברות מציעות לאותו עובד להמשיך לעבוד תחתן, ולו כי העובד הוכיח את עצמו. אי לכך עובדים רבים מבינים שתנאי תעסוקה מעין אלו בעצם מהווים עבורם הזדמנות פז, ולו כי באופן שכזה הם זוכים להיכנס למעגל העובדים של החברה ומכאן שלהוכיח למה הם מסוגלים, וזוהי הזדמנות חשובה ביותר שלא ניתן להשיג כ"כ בקלות באפיקים אחרים.

מנקודת מבט של החברה

לצד היתרון של העובד, גם מדובר ביתרון של החברה עצמה, וזאת כי לא פעם חברה מסוימת זקוקה לשירותיו של עובד נוסף, אך אין לה התקן עבור כך, ועל כן באופן שכזה היא מוצאת פתרון ביניים. כמו כן, לא פעם חברה מבקשת אחר עובד זמני, ובאופן שכזה היא יודעת שהיא אינה צריכה להתפשר על איכות העובד, וזאת כי ידוע מראש שתקופת ההעסקה הינה זמנית, ועדיין העובד המתאים ביותר נבחר מתוך קבוצה גדולה של מחפשי עבודה.

חשיבות פנייה לעזרה

יש חברות אשר פועלות מול חברות כח אדם באופן שוטף ויש חברות אשר פועלות מול חברות כח אדם באופן חד פעמי. בכול אופן כל חברה אשר אינה מפעילה משאבי אנוש באופן עצמאי צריכה להכיר את האופציה, וזאת על מנת להימנע מעבודת נמלים אשר עשויה לגרוע מאיכות העבודה השוטפת. כמו כן, מי שאינו בקיא בתחום, אל לו להעסיק בעצמו עובדים, וזאת כי ישנה חשיבות יתרה לדעת מה יש לשאול ומה יש לבחון.

התמחות פרטנית

כיום ניתן למצוא חברות כח אדם אשר יודעות להתאים באופן אידאלי מגוון עובדים עבור משרות היי טק וניהול, עבור משרות שירות לקוחות ומכירה ואף עבור משרות שרטוט ואנימציה, וזאת כי מדובר בחברה גדולה אשר מפעילה מספר תתי מחלקות. לחלופין יש חברות כח אדם אשר מראש מתמקדות בטריטוריה מסוימת. בכול אופן כל עוד ישנה התמחות פרטנית, הרי שמדובר ביתרון משמעותי, וזאת כי באופן שכזה הן החיפוש והן התיאום בין העובד למשרה יהיה הרבה יותר מוצלח וממוקד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *